IZDVAJAMO Županija

Dubrovačko-neretvanska županija i ove godine osigurala sredstva za financiranje radnih materijala učenicima osnovnih škola

Dubrovačko-neretvanska županija i ove je godine u svom Proračunu osigurala sredstva za financiranje radnih materijala učenika od 1. do 8. razreda svih 25 osnovnih škola kojima je osnivač, i to u iznosu od 398.171,00 eura.

Radni materijali, koji će na ovaj način biti osigurani svim našim osnovnoškolcima, su radne bilježnice za sve redovne i izborne predmete, uključujući i radni materijal za izvođenje vježbi i praktičnog rada iz tehničke kulture te geografski atlas. Geografski atlas nabavlja se svake godine iznova samo za učenike 5. razreda jer se isti upotrebljava sve do kraja osnovnoškolskog obrazovanja.

Podsjetimo, Ministarstvo znanosti i obrazovanja sredstvima Državnog proračuna financira udžbenike za obvezne i izborne nastavne predmete.