IZDVAJAMO Sport

BOĆANJE: JUNIORI DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE OSVOJILI BRONČANU MEDALJU

Najmlađi boćari Dubrovačko-neretvanske županije osvajali su 3. mjesto i brončanu medalju na završnici prvenstva Hrvatske koja se održala u Rijeci. Na završnici su nastupile 4 najbolje juniorske ekipe Hrvatske, Vargon, Pazin, Sveti Jakov Jadranovo i Dubrovačko-neretvanska županija kao najbolja ekipa sa područja Dalmacije. U polufinalu, juniori DNŽ za protivnika su imali domaćina Vargon iz Rijeke i u neizvjesnoj utakmici poraženi su rezultatom 16:10, dok je u drugom polufinalnom susretu Sveti Jakov Jadranovo pobjedio Pazin. U utakmici za 3. mjesto najmlađi boćari DNŽ bili su uvjerljivi i sa rezultatom 24:2 pobjedili Pazin. U finalnoj utakmici, Vargon je pobjedio Sveti Jakov Jadranovo i postao prvak Hrvatske za 2021. godinu.

Juniorska ekipa Dubrovačko-neretvanske županije, zbog svojih izvanrednih rezultata u sve 4 godine od kada se igra juniorska liga na području cijele Hrvatske, dobila je od strane Hrvatskog boćarskog saveza vrijednu donaciju od 3 tepiha za brzinsko i precizno izbijanje, bijele i crvene boće za tehničke discipline i 6 kompleta novih boća za kadete i juniore.