IZDVAJAMO Sport

NK Župa dubrovačka odličnom predstavom završila jesenski dio prvenstva

Jučer su nogometaši Župe dubrovačke odigrali odličnu utakmicu nakon što su sa 3:2 pobijedili ekipu Gusara te nagovijestili “svjetliji” dio drugog dijela sezone.

U prvom poluvremenu uz bolju igru Župa golovima dvostrukog strijelca Mateja Perića odlazi na odmor s velikih 2:0. U nastavku Župa je bolja te vodi sve do 79.min kad gosti preko svog ponajboljeg igrača Ivana Medaka pogađaju za 2:1 i tako utakmicu odvode u neizvjesnu završnicu.Nakon postignutog pogotka gosti napadaju i stvaraju par dobrih prilika ali mrežu Župe s odličnim obranama čuva  Faris Sarić. U 85.min Kristijan Prkut odličnim udarcem iza šesnest metar pogađa mrežu Gusara za 3:1   i Tarantelu baca u trans, a već dvije minute poslije, točnije u 87 .min  gosti iz kaznenog udarca smanjuju rezultat na 3:2. Ni duža sudačka nadoknada  nije pomogla gostima da izjednače. Ovom pobjedom Župa je završila jesenski dio natjecanja na 5.mjestu s 13 bodova.

 

 

ŽUPA DUBROVAČKA – GUSAR KOMIN 3:2 (2:0)
1:0 Matej Perić 31. min, 2:0 Matej Perić 45. min, 2:1 Ivan Medak 79. min, 3:1 Kristijan Prkut 85. min, 3:2 Frane Jerković 87. min (11m).

ŽUPA DUBROVAČKA:  Faris Sarić, David Gabrić, Toni Soldić, Matej Perić (od 20.min Dario Penić), Viktor Lekaj,  Velimir Kajba, Dominik Žarak, Ivo Jovanović (od 70. min. Kristijan Prkut), Nemanja Mijodanić, Dominik Šitum, Ivan Kalauz (od 80. min. Mato Šimunović).