IZDVAJAMO Obavijesti

POVIJESNA ŠETNJA KROZ KUPARE Besplatna vođena tura u nedjelju 21. svibnja povodom obilježavanja Dana Općine Župa dubrovačka

Povodom obilježavanja Dana Općine Župa dubrovačka u nedjelju 21. svibnja 2023. održat će se besplatna vođena tura pod nazivom Kupari – od turističkog naselja do ratne zone. Početak je u 10: 00 sati, a okupljanje je u luci Srebreno. Voditelj programa je Vedran Mezei, broj posjetitelja je neograničen i nije se potrebno prethodno najavljivati.
Sudionici događaja bit će upoznati s bogatom poviješću mjesta još od vremena Antike, govorit će se o važnosti Kupara u doba Dubrovačke Republike, razvoju elitnog turizma početkom 20. stoljeća, turističkom naselju iz vremena bivše Jugoslavije kao i o detaljima vezanim uz Domovinski rat i zbivanjima nakon njega.
Iz Općine Župa dubrovačka pozivaju sve zainteresirane da im se pridruže u ovoj edukativnoj šetnji.