IZDVAJAMO Sport

BOĆANJE: Nakon 18 godina odigran ljetni turnir parova na Grudi, pobjednici Mario Bajo, Ivica Antunović i Ante Bratoš

Nakon punih 18 godina odigran je turnir parova na Grudi. Gruda je prva organizirala tradicionalne ljetne turnire parova, ali od 2004. se nije igralo jer nije bilo boćarskih terena (igralo se do te 2004. iza caffe bara Pergola na 2 staze). Nakon te 2004. dotadašnji boćarski tereni su pretvoreni u nešto drugo, pa se nije imalo gdje igrati, sve do ove godine, lani je izgrađeno novo boćalište sa 4 staze na Gnjilama i ove godine se ponovno krenulo sa turnirom. Turnir je organiziran na najvišem mogućem nivou, isti su organizirali članovi boćarskog i nogometnog kluba Slaven. Na turniru je sudjelovalo 48 parova. Pobjednici su postali Mario Bajo, Ivica Antunović i Ante Bratoš koji su u zanimljivom i neizvjesnom finalu bili bolji Pera Vlahutina i Igora Petkovića. Treće mjesto su osvojili Niko Sukno i Vlaho Monković, dok su 4. mjesto osvojili Filip Dimnić, Petar Kolić i Nikša Dragić kao najveće iznenađenje turnira.

Cijeli turnir sudio je Miho (Mićan) Trković, turnir je pratio veliki broj gledatelja za što zasluge pripadaju svima iz BK i NK Slaven, predvođenim predsjednikom BK Ivom Trkovićem.

Najbolji parovi su nagrađeni peharima, medaljama, prigodnim zastavicama BK Slaven i novčanim nagradama.

Nakon finala upriličena je zajednička večera za sve sudionike turnira i ljubitelje boćanja.

Rezultati završnog dana:

polufinala:

Mario Bajo, Ivica Antunović – Filip Dimnić,Petar Kolić  13:3

Vlaho Monković, Niko Sukno – Pero Vlahutin, Igor Petković  7:10

finale:

Mario Bajo, Ivica Antunović – Pero Vlahutin, Igor Petković  7:6

Foto: HNK Slaven Gruda