IZDVAJAMO Sport

BOĆANJE: TURNIR KONAVOSKIH SELA Četiri Fiorovića i Ramadan odnijeli pobjedu za Vodovađu

Na boćarskim terenima na Obodu odigran je III. boćarski turnir Konavoskih sela u disciplini trojke. Nakon Ljute i Dunava, pobjednici ovogodišnjeg turnira postali boćari Vodovađe u sastavu: Mišo Fiorović, Ivica Fiorović, Pero Fiorović, Kristijan Ramadan i Vlaho Fiorović. Zanimljivost je da su za Vodovađu polufinale i finale igrala tri brata Fiorović, Pero, Ivica i Mišo. Oni su u finalu bili bolji od boćara iz Pridvorja za koje su nastupili: Jozo Maslać, Lukša Dimnić, Ivan Marinović i Ivica Karaman. Treće mjesto osvojili su Baletinovo (Obod) Vlaho Radičević, Miro Grbešić, Maro Đurković i Dragan Čokljat, dok su na 4. mjestu bili boćari iz Ljute (Lenko Monković, Vlaho Monković, Pero Monković, Mato Njirić i Ivica Đivanović). Na turniru je nastupilo 18 ekipa iz Konavoskih sela. Turnir je organizirala udruga mladih Oboda. Cijeli turnir sa mladom ekipom Oboda, vodio je Nikša Fiorović (Boys). Najbolji su nagrađeni peharima, medaljama i novčanim nagradama. Nakon završetka finalne utakmice, organizator je upriličio zajedničku večeru za sve boćare i ljubitelje ovog našeg tradicionalnog sporta.

Rezultati završnice:
polufinala:
Vodovađa – Baletinovo 12:8
Ljuta– Pridvorje 3:9

finale:
Pridvorje – Vodovađa 5:6