IZDVAJAMO Obavijesti

MADE ŽERAVICA KOD NARDELLIA „Drago mi je da ljudi prepoznaju trud i vesele se mojim rezultatima“

Općinski načelnik u vijećnici Općine Župa dubrovačka ugostio je jučer sportašicu Madu Žeravicu , a povodom njenog uspjeha  na triatlonu  Ironman Italy Emilia-Romagna koji se sredinom rujna održao u Italiji.

Približnu udaljenost  od Župe do Splita Made je prešla za 11 sati, 9 minuta i 20 sekundi, a što je uključivalo  3,8 kilometara plivanja, 180 kilometara vožnje biciklom i na kraju 42 kilometra trčanja.

Ovim rezultatom zauzela je visoko treće mjesto i brončanu medalju u svojoj kategoriji od 35 do 39 godina te tako postala prva žena s hrvatskog juga koja je završila ovaj zahtjevni Triatlon.

Natjecanju su prethodile zahtjevne pripreme koje je Made odradila plivajući u župskoj vali i vozeći bicikl po Konavlima.

Najteža kategorija je, zbog vremenskih uvjeta,  bila plivanje, tijekom bicikliranja puhao je jaki vjetar, a u maratonu je pred ciljem proradio nevjerojatni adrenalin koji je župsku triatlonku vodio velikom brzinom na oduševljenje brojnih posjetitelja.

Nardelli je Žeravici čestitao na ostvarenim rezultatima,zahvalio se što je predstavljala župske boje u Italiji , prigodno je nagradio i poželio joj daljnji uspjeh u radu.

„Neizmjerno mi je drago što je moj uspjeh odjeknuo u našoj maloj zajednici, a i šire. Drago mi je da ljudi prepoznaju trud i vesele se mojim rezultatima  koji služe kao motivacija i inspiracija svima, a posebno mladima. „ – skromno je zaključila Made.