IZDVAJAMO Sport

ŽOK Župa dubrovačka ove sezone u Prvoj B HOL – skupina Jug

Osvajanjem 3.mjesta u 2.HOL-Jug u sezoni 2019/20 ŽOK Župa dubrovačka ostvaruje pravo igranja u Prvoj B HOL-skupina Jug. Prvu povijesnu utakmicu u navedenoj ligi župske odbojkašice igraju 10.listopada 2020.g. u Trogiru sa ŽOK Trogir. Liga broji 12 klubova iz Zadra, Kaštela, Splita, Šibenika, Trogira, Makarske.

Glavni cilj  u sezoni 2020/21 je opstanak u Prvoj B ligi.

Utakmice se zbog pandemije korona virusa igraju po Higijenskom protokolu za odbojkaška natjecanja u Republici Hrvatskoj koji je propisao Hrvatski odbojkaški savez, a temeljem preporuka HZJZ. Na utakmicama nema gledatelja. Olakšavajuća je okolnost što u odbojkaškom sportu ima malo neposrednih kontakata.

Nadamo se da će vrijedne župske odbojkašice ostvariti svoje ciljeve.

Inače, djevojčice u školi odbojke, njih 100-tinjak, za sada ne treniraju zbog zabrane igranja u školskim dvoranama, ali nestrpljivo čekaju da se dvorane ponovo otvore.