IZDVAJAMO Konavle

U Cavtatu održana 2. sjednica Vijeća za prevenciju kriminaliteta i narušavanja javnog reda

Vijeće za prevenciju kriminaliteta i narušavanja javnog reda na području Općine Konavle održalo je svoju 2. sjednicu u Cavtatu.

Zamjenik predsjednika Vijeća, načelnik PP Gruda Matko Klaić istaknuo je kako je na području Konavala i Župe dubrovačke u posljednje vrijeme došlo do nekoliko zapljena droga, a podsjetio je kako Policija često provodi preventivne akcije, poput nedavnog predavanja za roditelje u OŠ Cavtat.
Istaknuto je kako su na školi postavljene četiri kamere, a u planu je postavljanje njih još četiri zbog podizanja opće razine sigurnosti. Također je napomenuto kako Općina Konavle intenzivno radi na poboljšanju sigurnosti u prometu. Zaključeno je kako na područu Općine Konavle nije uočena velika problematika u pogledu kriminaliteta, a sudionici su se složili kako je potrebno u skoro vijreme izraditi Prijedlog Odluke o sankcioniranju konzumiranja alkohola na javnim površinama