IZDVAJAMO Odgoj i obrazovanje

U Dječjem vrtiću Župa dubrovačka nastavljaju se edukacije

U petak i subotu (20. i 21. rujna 2019. godine), u Dječjem vrtiću Župa dubrovačka odrađen je III. modul, I. stupnja edukacije „Upravljanje problemnim situacijama“. Voditeljice edukacije su dr.sc. Nevenka Modrić i prof. Ljiljana Šarić.

Na ovom modulu edukacije uvježbavalo se  rješavanje problemnih situacija bez lutke vodiča te korištenjem lutke vodiča, vodeći se koracima UPS metode.

Neke od tema koje su obrađene u ovom modulu edukacije su: kako negativno postaje pozitivno, postavljanje granica odgovornosti, kontroliranje vlastitih, a ne tuđih ponašanja, kako biti u dobrom odnosu s osobom s kojom smo u sukobu i druge. Spomenute teme su odrađene kroz niz interaktivnih predavanja te grupni rad, kroz različite primjere, vježbe i video zapise.

Edukacija je održana i financirana u sklopu projekta „Unaprjeđenje usluga za djecu u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja Dječjeg vrtića općine Župa dubrovačka“, za 15 djelatnica Dječjeg vrtića.

Do kraja ove pedagoške godine, planiraju se održati još dva stupnja edukacije, koji će biti odrađeni kroz šest modula.