IZDVAJAMO Odgoj i obrazovanje

Dječji vrtić Župa dubrovačka: Edukacija o upravljanju problemnim situacijama

U okviru projekta „Unaprjeđenje usluga za djecu u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja Dječjeg vrtića općine Župa dubrovačka“, u DV Župa dubrovačka započela je edukacija Upravljanje problemnim situacijama. Voditeljice edukacije dr. sc. Nevenka Modrić i prof. Ljiljana Šarić održale su u petak, 17. svibnja i subotu 18. svibnja 2019. godine, prvi modul prvog stupnja edukacije. UPS model (upravljanje problemnim situacijama) znanstveno je potvrđeni model učinkovitog rješavanja problema u odnosima s odraslima i djecom. Rješenje problema UPS metodom kada mi osjećamo problem, kada druga osoba osjeća problem , upravljanje sukobom pomoću UPS metode, kako zadovoljavamo temeljne psihološke potrebe… samo su neke od tema koje su odrađene kroz ovaj modul edukacije.

Do kraja tekuće i tijekom sljedeće pedagoške godine nastaviti će se održavati osam daljnjih modula navedene edukacije.