Aktualno IZDVAJAMO Obavijesti

Društvo umjetnika “Bruno Bulić” poziva na radionicu ručnih radova

Prošle subote,  u prostorijama Blagajne u Mandaljeni  Društvo umjetnika “Bruno Bulić” , organiziralo je i održalo radionicu brojnih umjetnosti ručnih radova kombinacijom raznih tehnika ukrašavanja. Čak 15 darovitih i vještih članova Udruge iskazalo je svoje sposobnosti u penganju, šivanju,crtanju, kačkanju, poznatom vezu, tehnici decoupage te  izradi  cvijeća od papira, kao i izradi porculanskih stvari. Na platnenim bursama oživjeli su svojim rukama i GLAGOLJICU. Njihova tematika ovaj put bila je vezana za Uskrs, pa su tako izrađivali svim tehnikama u tom duhu. Još uvijek popriličan broj “trenutno moderniziranih” ljudi ne prepoznaje i ne cijeni  vrijednost takvih radova, posebno kada su u pitanju stare tehnike za koje treba jako puno strpljenja, volje i vremena no s tim se oni koji to prepoznaju itekako znaju izboriti. Svoj doprinos možete ostvariti upravo svojim dolaskom, prijedlozima, novim idejama pa i naučiti nešto novo što će oduzeti zaboravu nasljedstva naših baka i djedova, koji su generacijama prenosili specifičnosti ručnog rada. Otkrijte svoj dar i probudite svoj skriveni talent zajedno s  veselim i dobro raspoloženim društvom umjetnika. Očuvajmo zajedno  stare umjetničke vrijednosti i izdignimo ih u visine, ponosno se prisjećajući onih koji su nas upravo svemu tome naučili. Voditeljica radionice je gospođa Ana Miloslavić, kojoj se svi zainteresirani mogu javiti na kontakt broj 098/486-905. Dođite na sljedeću radionicu a i ukoliko su zainteresirani postanite i  članom ove Udruge. Sljedeća radionica održat će se u subotu 30.3.2019. u 19h, u prostorijama Blagajne u Mandaljeni-Župa dubrovačka.

Dobro došli u novi svijet umjetnosti s kapljicom daleke povijesti!
 

M.G.