Aktualno Sport

Slaven prošao Brgat na bolju poen razliku, Postranje završilo prvenstvo pobjedom

BOĆANJE

III. HBL – DUBROVNIK-NERETVA

KOMOLAC OMBLA IZNENADILA HAJDUKA

U posljednjem kolu prvenstva boćari Komolac Omble iznenadili su BK Hajduka pobjedivši ga na njihovom terenu i tako ima malo pokvarili proslavu titule prvaka. Hajduku sada slijedi priprema za nastup u II. Hrvatskoj boćarskoj ligi za sljedeću sezonu. Komolac Ombla je jedina slavila u gostima, u ostalim utakmicama slavili su domaćini.

Rezultati 18. kola:

Slivno – Ploče  14:8

Torcida Osojnik – Donji Brgat  14:8

Postranje – Omladinac  16:6

Hvidra Gromača – Rijeka  14:8  

Hajduk – Komolac Ombla  10:12

Konačni poredak: 1. Hajduk 40 bodova, 2. Postranje  34, 3. Hvidra Gromača 31, 4. Ploče 30, 5. Slivno 28, 6. Komolac Ombla 27, 7. Donji Brgat 23, 8. Rijeka 22, 9. Omladinac 16, 10. Torcida Osojnik 15 bodova.

 

ŽUPANIJSKE LIGE – KVALIFIKACIJE

GORNJA VRUĆICA I SLAVEN NOVI TREĆELIGAŠI

Nakon što su odigrane i 2. utakmice kvalifikacija za ulazak u III. HBL-u znaju se novi trećeligaši za sezonu 2018./2019. To su BK Slaven – Gruda i BK Gornja Vrućica iz Gornje Vrućice na Pelješcu. Tako će Konavle od sljedeće sezone imati 2 trećeligaša uz Omladinca iz Vodovađe i Slavena, a na Pelješcu će se prvi put igrati III. HBL-a, za što su zaslužni igrači i uprava BK Gornja Vrućica. Vrućićani su stvarno zaslužili ulazak u III. HBL-u, kako svojim velikim trudom gdje su napravili u mjestu 4 staze za boćalište što je uvjet za igranje III. HBL-e, tako i rezultatima u nekoliko posljednjih godina. Za razliku od njih BK Slaven na Grudi nema svoje boćalište, pa će domaće utakmice igrati vjerovatno na boćalištu u Vodovađi gdje postoje 4 staze.

U 2. utakmicama kvalifikacija BK Gornja Vrućica je nakon pobjede na domaćem terenu 11:5, slavila i u gostima u Metkoviću protiv Pruda rezultatom 9:7. BK Slaven je sačuvao prednost iz prve utakmice protiv Brgata, gdje je pobjedio sa 10:6 , a u uzvrati Brgat je bio bolji rezultatom 9:7. Tako je Slaven prošao na osnovu bolje poen razlike.

IZVJEŠĆA SA 2. KVALIFIKACIJSKIH UTAKMICA:

BK BRGAT – BK SLAVEN  9:7 (100:95)

Boćarska dvorana u Gornjem Brgatu. Sudac: Miro Marević (Dubrovnik)

Krug: Stijepo Knego – Ivo Trković  10:15 (0:2)

Krug u paru: Mato Balarin, Antun Koštro – Miho Bokarica, Perica Bokarica 28:23 (2:0)

Pojedinac: Bruno Kolobarić – Ante Bratoš  13:5 (2:0)

Par: Pavo Barović, Josip Krmek – Pero Monković, Marko Trković  11:6 (2:0)

Brzinsko: Stijepo Knego – Ivo Trković  13:23 (0:2)

Precizno: Bruno Kolobarić – Pero Monković 6:11 (0:2)

Par: Bruno Kolobarić, Stijepo Knego – Pero Monković, Perica Bokarica  7:7 (1:1)

Trojka: Antun Koštro, Frano Barović, Mato Balarin – Ivo Trković, Ante Bratoš, Miho Bokarica 12:5 (2:0)

 

 

 

BK PRUD – BK GORNJA VRUĆICA  7:9 (95:108)

Boćarska dvorana u Metkoviću. Sudac: Jadranko Vukanović (Ploče)

Krug: Mario Marušić – Branimir Mastilica  22:16 (2:0)

Krug u paru: Nediljko Marušić, Branko Obrvan (Željko Marušić) – Stipe Vučković, Dario Dujmović 24:20 (2:0)

Pojedinac: Petar Jakić – Nenad Milović  4:13 (0:2)

Par: Mile Boras, Martin Marušić (Ivan Volarević) – Bruno Gnječ, Jozo Roso (Ivica Dujmović) 13:2 (2:0)

Brzinsko: Nediljko Marušić – Bruno Gnječ  16:16 (1:1)

Precizno: Mile Boras – Branimir Mastilica 7:15 (0:2)

Par: Mile Boras, Željko Marušić (Mario Marušić) – Nenad Milović, Branimir Mastilica  1:13 (0:2)

Trojka: Nediljko Marušić, Mario Marušić 2, Ivan Volarević (Luka Marušić) – Ivica Dujmović, Bruno Gnječ, Stipe Vučković (Dario Dujmović) 8:13 (0:2)