Aktualno

Pomladak Kud-a nastupa u Spione ovaj četvrtak u 18:30

Kud Marko Marojica brine se i o budućnosti svoga društva. Stvorili su dobar temelj kada su 2016.g. pokrenuli upis najmlađih članova. Danas u Buićima balaju 2 grupe djece koje vodi Vinka Zec. Svaki utorak i četvrtak okupljaju se od 18:30 -19:30 i usavršavaju  župske bale.

  • grupa vrtić i prvi razred, 3-8 godina
  • grupa od drugog do petog razreda, 8-15 godina

Najmlađi član je Barbara Plenković a najstariji je Paolo Martinović. Novi upisi se vrše početkom školske godine. Tek kada dijete probala i počne nastupati plaća se simbolična godišnja članarina od 60 kn.

Prve nastupe djeca su odradila na Osojniku u sklopu Dječje smotre folklora u lipnju 2017.g. i na župskom ljetu. Općina Župa dubrovačka pobrinula se da najmlađi članovi dobiju nošnje i time je upotpunjena kompletna slika kulturnog kruga.

Cilj je djecu naučiti  da gaje ljubav prema župskoj tradiciji tj. plesu, nošnjama i običajima.

Voditeljica najmlađih grupa je Vinka Zec koja svoju folklornu priču započinje 1997.g. i nastavlja balati punih 11. godina. Slijedi mala pauza i 2013.g. postaje član nadzornog odbora Kud-a i već drugu godinu uči djecu balati.

Pogledajte fotografije koje smo snimili jučer na njihovoj probi.