Aktualno Župljani u dijaspori

Otvoren je virtualni muzej iseljeništva Dalmacije u Pomorskom Muzeju Split

slika preuzeta sa: radio.hrt.hr

Otvoren je virtualni muzej iseljeništva Dalmacije u Pomorskom Muzeju Split

Hrvatski pomorski muzej Split i Hrvatska matica iseljenika ove su godine pokrenuli projekt istraživanja povijesti iseljeništva Dalmacije, a prvi program je predstavljanje Virtualnog muzeja iseljeništva Dalmacije, koje je održano 7. prosinca 2017. u muzeju u tvrđavi Gripe, doznajemo sa stranica Hrvatskog radija.

Tokom večeri predstavljen je program povezivanja Muzeja i Odjela s udrugama koje se bave iseljeništvom i baštinom na srednjodalmatinskim otocima. Prvi takav program pod naslovom „4 otoka/4 mjesta/4 recepta“ povezuje Brač, Hvar, Korčulu i Vis, odnosno mjesta Bol, Stari Grad, Blato na Korčuli i Vis,  otoke izrazito iseljeničke sredine.

Cijeli članak možete pročitati ovdje.

Link za službenu stranicu ovdje.  

slika preuzeta sa: radio.hrt.hr