IZDVAJAMO Županija

Završena prva faza uređenja ceste Dubravka-Bani; projekt obišao i župan Dobroslavić

Župan Nikola Dobroslavić i zamjenik župana Joško Cebalo u pratnji načelnika Općine Konavle Boža Lasića obišli su završenu dionicu ceste Dubravka-Bani.

Riječ je o prvoj fazi uređenja ove prometnice, a nositelj projekta je Županijska uprava za ceste. Podsjetimo, projekt uređenja dijela lokalne ceste Dubravka-Bani zajednička je investicija ŽUC-a i Općine Konavle. Ukupno će se urediti trasa u duljini 3,2 kilometra. Projekt je podijeljen u dvije etape od kojih je prva duljine 1,5 kilometara te je ona službeno i završena. Vrijednost radova, koje je izvodila tvrtka Dubrovnik ceste, iznosi 1,1 milijun eura. Planira se kako će Županijska uprava za ceste i Općina Konavle u sljedeće dvije proračunske godine završiti radove i na preostalih 1,7 kilometara ove prometnice. U obilasku bili su i ravnatelj Županijske uprave za ceste Ivo Kaštelan, direktor Dubrovnik cesta Roberto Krile te pročelnik Upravnog odjela za komunalni sustav i gospodarenje nekretninama Općine Konavle Miljenko Mikulić.