IZDVAJAMO Županija

Obilježen Spomendan na sve žrtve Bleiburga i Križnog puta

Komemoracija uz 78. obljetnicu Bleiburške tragedije i križnih putova održana je i u Dubrovniku, na vojnom i domobranskom groblju u Gospinom polju u ponedjeljak 15. svibnja. Molitvu na groblju predvodio je don Marijan Slukan, a predstavnici županijske i gradske vlasti te više udruga izrazili su pijetet prema žrtvama paljenjem svijeća i polaganjem cvijeća.

Nakon toga uslijedila je misa u biskupijskom Svetištu Gospe od Milosrđa koju je predvodio upravitelj svetišta fra Miljenko Vrabec. Koncelebrirali su fra Nediljko Jerkan i don Miljenko Babaić.

Komemoraciju je organizirala Udruga Hrvatski domobran Dubrovnik.

Pročelnica Upravnog odjela za poslove Župana i Županijske skupštine Žaklina Marević te vijećnik u Županijskoj skupštini Ante Damić, u sklopu obilježavanja Spomendana na žrtve Bleiburga i Križnog puta, položili su vijenac i zapalili svijeću na groblju Boninovo i na Domobranskom groblju.