Aktualno IZDVAJAMO

Osnovan župni Caritas u Mlinima, voditeljica Marija Miloslavić

U župi sv. Ilara u Mlinima utemeljen je župni Caritas, a vijest o tome obznanio je župnik don Miljenko Babaić na Uskrsnoj misi 9. travnja. Ovim činom formalizirano je dugogodišnje vrijedno i prepoznatljivo karitativno djelovanje u ovoj župnoj zajednici.

Župni Caritas osnovan je odlukom dubrovačkog biskupa Roka Glasnovića od 21. ožujka 2023. godine. Na petogodišnje razdoblje do 25. siječnja 2028. godine potvrđeni su članovi: voditeljica Marija Miloslavić, zamjenica voditeljice Lana Bautović Benić, blagajnica Marijana Matković, zapisničar Marin Džamarija te Anita Lemo i Magdalena Tonković.

“U želji da vaše karitativno djelovanje bude odraz Krista koji ljubi svakog čovjeka, na sve zazivam obilje Božjeg blagoslova po zagovoru Blažene Djevice Marije Gospe od Porata, sv. Ilara i sv. Vlaha, našeg parca”,  poručio je u odluci biskup Glasnović.