IZDVAJAMO Sport

ZAVRŠENA BOĆARSKA SEZONA Hajduku titula prvaka, Župa ostaje prvoligaš

Završena je boćarska sezona 2022./2023 za I. HBL – JUG. Boćarski klubovi Hajduk i Župa Dubrovačka ostvarili su ciljeve koje su postavili na početku sezone. Boćari Hajduka su zasluženo osvojili titulu prvaka i plasman u Hrvatsku boćarsku Super ligu za sezonu 2023./2024. Boćari Župe Dubrovačke izborili su plasman koji im i slijedeće sezone osigurava nastup u I. HBL – JUG, u ligi koja će u sezoni 2023./2024 brojiti 8 klubova. U ovom zadnjem kolu prvenstva Hajduk je izgubio u Sinju od Imotskom, ali taj poraz im nije pokvario slavljeničko raspoloženje, jer su već prije osigurali titulu prvaka. Bilo je svečano u Sinju nakon završetka utakmice, igračima Hajduka dodjeljen je pehar i medalje, a najdirljivi trenutak je bio kada je Rea Ilić kćer tragično stradalog igrača Hajduka pok. Damira Ilića primila medalju i pehar u ime svom tate. Župa Dubrovačka u Srebrenom je odigrala nerješeno sa ekipom Stivana. U ostalim utakmicama Brelu su iznenadile na gostovanju Naklice, Primošten je bio bolji od Otoka, Crvene Kuće su bile uvjerljive protiv Komiže. Ligu napuštaju sigurno Imotski, Stivan i Komiža, dok će sudbina Primoštena ovisiti o Sokol Orbicu, ako Sokol ostane u Super ligu i Primošten će ostali u I. HBL – JUG, a ako Sokol ispadne iz Super lige, ispanuti će i Primošten iz ove lige.

Rezultati 18. kola:

Naklice – Brela  10:14

Imotski – Hajduk  14:10

Primošten – Otok  14:10

Crvene Kuće – Komiža  20:4

Župa Dubrovačka – Stivan  12:12

Konačni poredak: 1. Hajduk 36 bodova, 2. Brela 32, 3. Crvene Kuće 31, 4. Otok 30, 5. Naklice 30, 6. Župa Dubrovačka 29, 7. Primošten 25, 8. Imotski 23, 9. Stivan 17, 10. Komiža 7 bodova.