IZDVAJAMO Županija

78. GODIŠNJICA ZLOČINA NA ORSULI Župan Dobroslavić sa suradnicima odao počast konavoskim domobranima

Župan Nikola Dobroslavić, pročelnica Upravnog odjela za poslove Župana i Županijske skupštine Žaklina Marević i potpredsjednik Županijska skupštine Teo Andrić položili su vijenac i zapalili svijeću na Orsuli u spomen na konavoske domobrane ubijene u noći 19. na 20. listopada 1944. godine.

Nakon prigodne molitve, u čast mladih poginulih Konavljana, simbolično je spušten vijenac u more na Orsuli, a pucnjem iz trombuna počast poginulima odali su i Dubrovački trombunjeri.

Vijence, uz 78. godišnjicu zločina na Orsuli, položili su i predstavnici Grada Dubrovnika, Općine Konavle, Udruga proisteklih iz Domovinskog rata, Hrvatskog domobrana Dubrovnik te članovi obitelji ubijenih konavoskih domobrana.