IZDVAJAMO Županija

Dobroslavić povodom smrti Miše Martinovića: Ostaje sjećanje na velikog umjetnika

Župan Nikola Dobroslavić uputio je izraze sućuti povodom smrti velikog dubrovačkog glumca. gospara Miše Martinovića.

Napustio nas je doajen dubrovačkog teatra i velikan hrvatskog glumišta gospar Miše Martinović. Njegova karijera bila je najviše vezana uz Dubrovnik, Kazalište Marina Držića i Dubrovačke ljetne igre, ali i druge kazališne daske u Hrvatskoj. Gospar Miše se tijekom života istaknuo u mnogobrojnim ulogama u djelima dubrovačkih pisaca. Pamtit ćemo ga po ulogama u kojima je bio Držićev Maro, Bokčilo i Dundo Maroje, Munuo i Dundo Niko iz Skupa, Dživo i Stanac iz Novele od Stanca, Agamemnon iz Hekube i mnogim drugim ulogama. Ostat će sjećanje na velikog umjetnika, neka Ti je laka hrvatska zemlja koju si bezuvjetno volio!

Župan
Nikola Dobroslavić