IZDVAJAMO Sport

NOGOMET Župa dubrovačka pobijedila Konavljanina / FOTO

U 9. kolu 1. Županijske nogometne lige nogometaši Župe dubrovačke na domaćem terenu s rezultatom 3:1  pobijedili su Konavljanina i zauzeli drugo mjesto u ukupnom poretku. Domaćini bolje otvaraju utakmicu i nižu par dobrih prilika, ali bez pogotka. Desetak minuta prije kraja poluvremena igrač Konavljanina grubo starta nad igračem Župe te sudac Krešić pokazuje na bijelu točku. Jedanesterac izvodi kapetan Kajba, ali lopta ne ulazi u mrežu nego pogađa lijevu stativu. Već nekoliko minuta kasnije dosuđen je korner za Župu, nakon ubačaja najbolje se snalazi Stanko Cvitković i pogađa za vodstvo Župe. Da su korneri opasnost za goste, pokazuje se već u sljedećem napadu. Fantastičnim udarcem s ruba šesnaesterca pogađa Luka Papić  i povećava prednost domaćinu na 2:0, što i ostaje rezultat prvog poluvremena. U nastvaku, točnije u 51. minuti, Konavljanin golom Krvavca smanjuje na 2:1. Župa u nastavku bolja ali bez golova, sve do 82.minute kad za Župu pogađa Kajba i postavlja konačnih NK Župa – NK Konavljanin 3:1.

 

ŽUPA DUBROVAČKA – KONAVLJANIN 3:1 (2:0)

1:0  Stanko Cvitković 40′ , 2:0 Luka Papić 43′ , 2:1 Ermin Krvavac 51′, 3:1 Velimir Kajba 82′  

 

ŽUPA DUBROVAČKA Faris Sarić, Ivan Šutalo,Stanko Cvitković, Toni Soldić (od 89. Luka Papac), Čikato Zvonimir, Luka Papić (od 80.Mateo Pergjoni),  Stjepan Rezo (od 75. Kristijan Prkut), Kajba Velimir (od 85.Penić Dario), Viktor Lekaj, Nemanja Mijodanić, Mato Šimunović. Trener Josip Papić .

 

Dio atmosfere na Taranteli pogledajte u fotogaleriji.

 Tablica, ŽNS DNŽ