IZDVAJAMO Obavijesti

U Srebrenom postavljen lifter za invalide

Općina Župa dubrovačka i ove godine početkom sezone kupanja nastavlja sa uvođenjem sadržaja posebno namijenjenog osobama s invaliditetom i osobama sa smanjenom pokretljivosti.

Na mjestu kao i prethodnih godina, na prvom mulu u Srebrenom prošlog tjedna postavljen je lifter za osobe s invaliditetom , koji im omogućava lakši i samostalniji ulazak u more, a put do liftera je prohodan za kolica.

U neposrednoj blizini, za invalidne osobe sa visokim stupnjem invaliditeta osiguran je i parking koji im omogućuje što bliži prilaz plaži. Briga o potrebama osoba s invaliditetom i smanjene pokretljivosti jedan je od ključnih prioriteta Općine Župa dubrovačka i prilikom svakog projektiranja i adaptacije vodi se računa kako bi im olakšali mobilnost i povećali dostupnost svih sadržaja , te u konačnici i samu kvalitetu života u našoj Općini.