IZDVAJAMO Odgoj i obrazovanje

PLENKOVIĆ: OD PONEDJELJKA NEMA NASTAVE

S obzirom da je školski sustav bitan, da su djeca posebno bitna, od ponedjeljka se obustavlja nastava na radoblje od dva tjedna i u svim srednjim i osnovnim školama u Hrvatskoj.

Djeca od 1. do 4. razreda pratit će se nastavu na HRT3 i putem Sportske televizije, za više razrede radi se na online nastavi. Sutra u 13 sati ministrica otvara virtualnu učionicu s ravnateljima. Nastavnici od ponedjeljka i dalje dolaze u školu, a djeca o kojima nema tko brinuti također mogu doći u školu jer su nastavnici i zaposlenici ondje, rekao je danas premijer Andrej Plenković na izvanrednoj konferenciji za novinare, prenosi N1 televizija.

Isti režim vrijedi i za vrtiće, a odluku o tome donose jedinice lokalne samouprave.

Osim škola, zatvaraju se i fakulteti, dodao je Plenković.