IZDVAJAMO Kultura

Izložba keramike Društva umjetnika Bruno Bulić u One Suite Hotelu

Jučer je u One Suite Hotelu otvorena izložba keramičkih radova Društva umjetnika Bruno Bulić i Keramičke radionice Marije Milić u sklopu Adventa u Župi. Izložbu su podržali Turistička zajednica i Općina Župa dubrovačka te One Suite Hotel.

Marija Milić, voditeljica radionicakeramikom bavi dvadesetak godina. Sudjelovala na brojnim skupnim izložbama i za svoje radove dobila nekoliko nagrada i priznanja. Osim keramike bavi se i fuzijom stakla, a posebno izradom perli od Murano stakla na plameniku. Sudjelovala je na mnogim tečajevima i radionicama izrade keramike i stakla.

Udruga Društvo umjetnika Bruno Bulić osnovana je 2003.godine. Bavi se promicanjem kulture, umjetnosti i različitim oblicima kreativnog izražavanja. Organizira umjetničke radionice i radionice ručnog rada za sve uzraste. Povremeno organizira izložbe članova udruge i ostalih polaznika. U posljednje vrijeme posebno su se posvetili izradi predmeta od keramike.