Aktualno IZDVAJAMO Obavijesti

Nardelli ugostio časne sestre koje odlaze iz Zavoda Josipovac

Općinski načelnik Silvio Nardelli danas je ugostio časnu  sestru Brigitu Rojnicu koja je vršila službu predstojnice redovničke zajednice u Zavodu i službu medicinske sestre u Centru za rehabilitaciju Josipovac  i časnu sestru Terezu Pervan  Provincijalku Služavki Malog Isusa iz Splita . Povod druženja bio je odlazak  časnih sestara iz Župe Mandaljena  zbog  ukinuća  redovničke zajednice u Zavodu Josipovac u Mandaljeni. Načelnik se zahvalio na  predanom služenju sestara   već dugi niz godina. Zahvalio se što su Sestre u župi vodile crkveno pjevanje, uređivale crkvu i crkveno ruho, vodile domaćinstvo kod župnika, a posebno što su udomljavale djecu s posebnim potrebama o kojima su danonoćno brinule. Zaželio im je uspjeh u daljnem radu njihovog poziva.

Sestra Brigita iskazala je posebnu zahvalnost načelniku koji je uvijek bio na raspolaganju za pomoć u trenucima kad im je bilo potrebno.