IZDVAJAMO Odgoj i obrazovanje

Dječji vrtić Župa dubrovačka obilježio Dan policije

Dana 01. listopada 2019. godine Dječji vrtić Župa dubrovačka obilježio je Dan policije.
Susret je bio na igralištu u Kuparima u 10 sati. Načelnik Postaje granične policije Gruda, Matko Klarić pozdravio je djecu i iznio službeni plan vježbi. Pomoćnik načelnika Marko Čuvalo predstavio je kolege policajce i rekao djeci o njihovim zaduženjima. Policajac motorista Nenad Kišiček upoznao je djecu s motorom i osnovama svojeg rada. Službenici za zaštitu granica Marko Mohač i Saša Tripunović upoznali su djecu sa shengen busom i njegovom opremom. Djeca su imala priliku vidjeti i psa Moli te se upoznati s njenom ulogom u policiji, kao i sa službenim vozilom za prijevoz pasa, kratkim i dugim naoružanjem, balističkim prslucima, kacigama, dalekozorima, termovizijama i prometnim znakovima…

Odgovarajući na nagradna pitanja djeca su dobila bojanke i reflektirajuće navlake za bicikle.

Pred sam kraj ravnateljica Dječjeg vrtića Župa dubrovačka Marija Jelić čestitala je policajcima u ime svih djelatnika njihov dan te im udijelila sliku koju su izradile vrijedne ruke djece i odgojiteljica.