Aktualno IZDVAJAMO Obavijesti

Općina Župa dubrovačka i Konavle donirale Domu zdravlja sanitetsko vozilo

Načelnik Općine Župa dubrovačka Silvio Nardelli i načelnik Općine Konavle Božo Lasić danas su predali ključeve sanitetskog vozila ravnatelju Doma zdravlja Dubrovnik gosp. Branku Bazdanu.

Donacijom osiguranom  iz Proračuna Općina Župe dubrovačke  i Konavle, nabavljeno je kombi vozilo za sanitetski prijevoz koje je  Dom zdravlja Dubrovnik svojim sredstvima  doradio i iz običnog vozila prenamjenio u medicinsko. Vozilo je tako opremljeno  svom potrebnom medicinskom opremom, sjedalicom , nosilima , dodatnim hlađenjem , defibrilatorom kao i svjetlosnom i zvučnom signalizacijom, a sve u skladu prema normama EU HRN1789.

Nabavkom kombi vozila unaprijedit će se potrebe sanitetskog prijevoza na način da će se pacijentima  s područja Općine Župa dubrovačka i Konavle poboljšati prijevoz iz Župe i Konavala ka Općoj bolnici Dubrovnik, kao i  prijevoz pacijenata iz bolnice u kliničke centre Zagreb, Split, Rijeka .