IZDVAJAMO Sport

Prvenstvo Županije u preciznom izbijanju

U boćarskoj dvorani u Metkoviću odigrana je završnica prvenstva Županije u disciplini precizno izbijanje. Nakon odigravanja kvalifikacijskih natjecanja u grupama Neretva/Pelješac, Dubrovnik, Župa Dubrovačka i Konavle, plasman u završnicu osiguralo je 8 najboljih u ovoj disciplini: Stijepo Violić (Hajduk), Srećko Bajo (Komolac), Luko Kelez (Postranje), Bruno Jurica (Omladinac), Branimir Mastilica (Gornja Vrućica), Velinko Taslak (Prud), Jure Krstičević (Metković) i Pavo Matković (Torcida Osojnik) koji nije nastupio na završnici. Prvak Županije za 2019. godinu postao je Jure Krstičević član prvoligaša Metkovića, drugo mjesto osvojio je Bruno Jurica član trećeligaša Omladinca iz Vodovđe, 3. mjesto pripalo je Stijepu Violiću članu drugoligaša Hajduka, dok je 4. mjesto osvojio Branimir Mastilica iz trećeligaša Gornje Vrućice. Stijepo Violić je sa najboljim rezultatom ušao u finalnu seriju, drugi rezultat imao je Branimir Mastilica, ali je finalna serija bila bolja za Juru Krstičevića i Bruna Juricu i donijela im slavlje. Jure Krstičević i Bruno Jurica izborili su nastup na završnici prvenstva Hrvatske među 16 najboljih koja će se održati 20.10.2019. u Umagu.
Rezultati i plasmani završnice prvenstva Županije:
četvrtfinalne serije (zbroj 2 serije):
Velinko Taslak (Prud) – 15
Stijepo Violić (Hajduk) – 39
Branimir Mastilica (Gornja Vrućica) – 32
Srećko Bajo (Komolac) – 15
Jure Krstičević (Metković) – 28
Luko Kelez (Postranje) – 17
Bruno Jurica (Omladinac) – 20
finalna serija:
Bruno Jurica – 17
Jure Krstičević – 21
Branimir Mastilica – 6,
Stijepo Violić – 16.
Poredak:
1. Jure Krstičević (Metković)
2. Bruno Jurica (Omladinac)
3. Stijepo Violić (Hajduk)
4. Branimir Mastilica (Gornja Vrućica)
5. Luko Kelez (Postranje)
6. Srećko Bajo (Komolac)
7. Velinko Taslak (Prud)