Jutros su iz Nizozemske stigli mladi šampioni Nogometnog kluba Župa dubrovačka. Zasluženi doček priredili su ponosni roditelji i vodstvo kluba na terenu u Čibači. Gorjele su bengalke i orila se pjesma u slavlje dvostrukog zlata s međunarodnog turnira Oranje Cup koji se održao u nizozemskom Ommenu. Impresivna je i činjenica da su među jakom konkurencijom mladići u kategoriji U 11 uspjeli osvojiti zlato ne primivši niti jedan pogodak, a dječaci u kategoriji do 13 godina na cijelom turniru primili su samo po jedan pogodak u polufinalu i finalu. Ukupna gol razlika obje ekipe u trinaest odigranih utakmica govori sama za sebe – 77:2. Također, Župljani su i najbolji strijelci turnira u svom uzrastu; Đivo Pregelj (U11) i Božo Gustin (U13).
Još se dojmovi nisu slegli, još mislimo da je nestvarno. Ovo je jako, jako veliki uspjeh za naš klub i našu djecu. Mislim da će ga biti teško ponoviti, ali mi smo iz dana u dan sve bolji, sve više rastemo i napredujemo. Nizozemska je bila jedno veliko iskustvo i svi smo neizmjerno sretni zbog postignutog uspjeha – rekao je Velimir Kajba, trener dječaka u kategoriji do 11 godina.
Nakon umjetne trave što nam dolazi kroz mjesec i pol – dva, možemo reći da je ovo još jedna revolucija; jedno malo mjesto, jedan mali klub, došao je u Nizozemsku i uzeo dva trofeja – kazao je ponosno Ivica Karabogdan, trener zlatnih dječaka i voditelj omladinskog pogona.























