IZDVAJAMO Sport

Župljani pobjednici Memorijalnog turnira “Đuro Miletić”

Boćari ekipe sastavljene iz klubova s područja Župe dubrovačke pobjednici su Memorijalnog turnira u boćama “Đuro Miletić“ 2019 na terenima u Rašici. Turnir se već treću godinu organizira u znak sjećanja na prerano preminulog Linđovca Đura Miletića, koji je uz umjetnost bio veliki zaljubljenik u sport, posebno nogomet i boćanje.

Treće izdanje turnira okupio je osam sastava iz tri države, Bosne i Hercegovine, Crne Gore te Hrvatske, a održano je u sklopu turnira trojki i natjecanje za juniore, igrače do 20 godina, u preciznom izbijanju.

Župa dubrovačka je u četvrtfinalu dobila s 8:7 Dubrovačko primorje, u polufinalu Konavle s 10:4, a u finalu s 13:1 Grad Dubrovnik.

Župa dubrovačka je igrala u sastavu: Štefi Ljubimir, Ivo Butrica, Alen Franić, Luko Kelez i Antonio Vojvodić.

Miho Miletić, otac pokojnog Đura je uručio priznanja – pobjednički pokal ekipi Župe dubrovačke, te pokale najuspješnijim juniorima u preciznom izbijanju: Stijepo Batinić, (BK HVIDRA Gromača), Matko Pendo (Župa dubrovačka) i Luka Bevanda (Donji Brgat).

Na trećem memorijalnom turniru sudili su Luko Hendić i Niko Jeljenić.