IZDVAJAMO Sport

III.HBL: Postranje slavilo na Gromači, Rijeka ostvarila važnu pobjedu nad Pločama

Boćari Postranja u neizvjesnoj utakmici do samog kraja slavili su na Gromači i tako se na milimetar primakli osvajanju 1. mjesta i plasmana u II. HBL-u za sezonu 2019./2020. Rijeka je ostvarila važnu pobjedu nad jakim Pločama, Gornja Vrućica je bila bolja od Komolac Omble, dok je na Donjem Brgatu završilo bez pobjednika. Utakmica između Slavena i Slivna je odgođena zbog tragične pogibije mladog igrača Slivna.

Sljedećeg vikenda se neće igrati redovno kolo lige, jer će se 16.06.2019. (nedjelja) sa početkom u 11,00 sati na Stradunu prezentirati boćarski sport u dvije discipline (brzinsko i precizno izbijanje) na kojem će nastupiti najbolji svjetski boćari, a našu Županiju predstavljati će u preciznom izbijanju Mario Bajo (Komolac), Ivo Butrica (Rijeka), kadetski reprezentativac Stijepo Batinić (Hvidra Gromača), te u brzinskom izbijanju Luka Gašpar (Ploče).

Rezultat zaostale utakmice 15. kola: Komolac Ombla – Slaven  10:12

Rezultati 16. kola:

Slaven – Slivno  odgođeno

Donji Brgat – Omladinac  11:11

Hvidra Gromača – Postranje  10:12

Rijeka – Ploče  14:8

Gornja Vrućica – Komolac Ombla 15:7

Poredak: 1. Postranje 38 bodova, 2. Slaven(-1) 30, 3. Ploče 25, 4. Slivno(-1) 24, 5. Gornja Vrućica 23, 6. Omladinac 23, 7. Hvidra Gromača 19, 8. Rijeka 18, 9. Komolac Ombla 16, 10. Donji Brgat 13 bodova.

Raspored 17. kola igra se 23.06.2019. u 16,00 sati:

Gornja Vrućica – Slaven

Komolac Ombla – Rijeka

Ploče – Hvidra Gromača

Postranje – Donji Brgat

Omladinac – Slivno

ŽUPANIJSKA LIGA – DUBROVNIK

BOSANKA ILI TORCIDA OSOJNIK

Nakon odigrane zaostale derbi utakmice gdje su boćari Torcide Osojnik pobjedili Bosanku i sebi ostvorili odličnu šansu za osvajanjem 1. mjesta, odigrano je i zaostalo 11. kolo. Bosanka je na gostovanju bila bolja od Strijelca i sada čeka što će se dogoditi u posljednjoj utakmici cjelog prvenstva gdje Strijelac dočekuje Torcidu Osojnik. Ako pobjedi Strijelac prvak će biti Bosanka, a ako bude nerješeno ili pobjeda Torcide Osojnik onda će titula prvaka otići na Osojnik. Prvak ove lige igrati će dvije kvalifikacijske utakmice sa BK Zrinski prvakom lige Konavle za popunu III. HBL-e za sezonu 2019./2020.

Rezultat zaostale utakmice 13. kola: Torcida Osojnik – Bosanka  11:5

Rezultati 11. kola:

Orašac – Brgat  9:7

Torcida Osojnik – Petka  16:0(b.b.)

Montovjerna – Mokošica  12:4

Strijelac – Bosanka  7:9

Poredak: 1. Bosanka 35 bodova, 2. Torcida Osojnik(-1) 34, 3. Brgat 25, 4. Orašac 22, 5. Strijelac(-1) 17, 6. Mokošica 16, 7. Montovjerna 11, 8. Petka  0 bodova.

Zaostala utakmica 14. kola Strijelac – Torcida Osojnik igra se 12.06.2019. u 16,00

ŽUPANIJSKA LIGA – PELJEŠAC

DUBA STONSKA VIJE BARJAK NA PELJEŠCU

Boćari Dube Stonske postali su prvaci lige Pelješac za sezonu 2018./2019. U zaostalim utakmicama ostvarili su 2 pobjede i osvojili 6 bodova, te tako prestigli BK Ponikve koje su do samog kraja bile vodeće na tablici. Odluka je pala u njihovom međusobnom susretu gdje je Duba Stonska uvjerljivo slavila, te nakom toga Dubljani su osvojili bodove na gostovanju kod Bistrine. Osvajanjem 1. mjesta boćari Dube Stonske idu u kvalifikacijske utakmice za popunu III. HBL-e za sljedeću boćarsku sezonu. Oni će kvalifikacijske utakmice igrati protiv BK Prud prvaka lige Neretva. Za BK Duba Stonska u boćarskoj sezoni 2018./2019. nastupali su: Ivo Korać, Božidar Korać, Zoran Korać, Ivo Soko, Nikša Gate, Antun Matana, Vlado Božić, Mark Lepretre, Nedjeljko Kvestić, Mato Rajičević, Ante Korać, Mato Pavić, Darko Dražeta i Petar Romić.

Rezultati zaostalih utakmica:

Duba Stonska – Ponikve  12:4

Ponikve – Faraon  11:5

Putniković – Bistrina  16:0(b.b.)

Bistrina – Duba Stonska  6:10

Sveta Ana – Bistrina  8:8

Brijesta – Bistrina  10:6

Konačni poredak: 1. Duba Stonska 24 boda, 2. Ponikve 23, 3. Faraon 20, 4. Bistrina 14, 5. Brijesta 13, 6. Sveta Ana 13, 7. Putniković 10 bodova.

ŽUPANIJSKA LIGA – KONAVLE

ZRINSKI PRVAK KONAVALA

Boćari Zrinskog postali su prvaci lige Konavle za sezonu 2018./2019. Iako su u drugoj finalnoj utakmici doigravanja za prvaka izgubili od Sokola u Dubravci rezultatom 12:4, uspjeli su sačuvati prednost iz prve finalne utakmice gdje su u Lovornom pobjedili sa rezultatom 13:3. Boćarima Zrinskog sada sljede dvije kvalifikacijske utakmice za plasman u III. HBL-u protiv prvaka lige Dubrovnik. Titulu prvaka za BK Zrinski osvojili su: Niko Vodopić, Pero Vukić (Pava), Pasko Burđelez, Ilinko Penava, Pero Miladin, Zvonko Rustan, Vlaho Trtoman, Pero Puhara (Miha), Pero Puhara (Iva), Miho Kesovija, Ivo Radovac, Pero Arkulin, Đuro Pendo, Pavo Račić, Petar Bošković, Pero Vukić (Mata), Stijepo Bjelokosić i Ivan Šarić.

Rezultat 2. finalne utakmice završnice prvenstva:

Sokol – Zrinski  12:4

 

L.H.