IZDVAJAMO Sport

Nogomet: Poraz koji košta naslova?

NK Župa dubrovačka nije uspjela pobijediti ŠD Smokvicu i kolo prije kraja doći do vodeće pozicije. Naši nogometaši su po katastrofalnom vremenu odigrali utakmicu izgubivši 3:o. Već u osmoj minuti ŠD Smokvica dolazi do vodstva od 1:0, u nastavku Župa zbog ozljede ostaje bez svog ponajboljeg igrača Lekaja te gosti na poluvremenu odlaze s prednošću 1:o. Smokvica  se cijelo drugo poluvrijeme branila te pri samom kraju utakmice iz dvije kontre, točnije u 86. i 88. minuti spretno i sretno postižu dva pogotka i postavljaju konačnih 3:0. Za Župu naslov još nije izgubljen. Glavni rival, vodeća Croatia, danas je remizirala u Metkoviću (1:1) i drži vrh tablice sa samo jednim bodom prednosti. U teoriji je i trećeplasirani Slaven u igri za naslov. Rasplet prvenstva slijedi u posljednjem kolu. NK Župa dubrovačka putuje u Orebić, a Croatia dočekuje Konavljanina.

 

Ostali rezultati 21.kolo 1.ŽNL

Župa dubrovačka – ŠD Smokvica 0:3
Sokol – Orebić 4:1
Konavljanin – Gusar 3:1
ONK Metković – Croatia 1:1
Žrnovo – Slaven 0:3
Hajduk 1932 – Grk 1:0 (prekid u 45. zbog lošeg vremena, nastavak utakmice 15/16.05.2019)