Aktualno IZDVAJAMO

BOKARIĆ: Glumci smijeh do suza priuštili i gromki pljesak zaslužili!

Ekipa glumaca  “Sve za Župu” glumi amaterski ali oni su za sve nas profesionalci koji  imaju vlastitu tvornicu smijeha, pozitive i vraćaju u sadašnjost stare stvari, riječi i cijelokupnu  tradiciju Župe dubrovačke. Opet su bili najjsmješniji,najveselijii i uz to djeluju  humanitarno te su napravili apsolutni “show” u malom domu u Martinovićima . Za njih će se zasigurno daleko čuti. U režiji Fani Perun stvarat će se nove ideje i ostvarivati brojne komedije koje su zanimljive apsolutno svim generacijama. Ovaj put su se pridružili cijeloj Hrvatskoj i na dvije predstave skupili 11.040 kuna i 20 eura za djevojčicu Milu kojoj hitno treba liječenje. Uvodni dio svojim božanstvenim glasom  i pjesmom pod nazivom “TU“,  uljepšala je i fantastično otpjevala Romana Perun Moretić.  Potporu i veliku pomoć u pjevanju  ove nove pjesme imala držeći za ruke svog sina i kćer. Pjesma o Župi probudila je svima emocije, sjećanja na brojna djetinjstva koja su trajala prije i ona koja tek počinju, na istom ovom području…. Svima su krenule suze i za ovo što čine svaka riječ je suvišna…  Svatko je došao doma pjevušeći :

Najljepše je Postranje kad se u suncu kupa,

Radi njega draga meni gornja Župa.

Pogled puca na more, blažena  tišina,

Sela se poredala ko zrna kolarina….”

 

M.G  & D.A.