IZDVAJAMO Sport

Boćanje: Juniori porazili Splićane te prije zadnjeg kola osigurali 1.mjesto na tablici

Juniori Dubrovačko-neretvanske županije pobijedili su svoje vršnjake iz Splitsko-dalmatinske županije na gostovanju u Bastu, te su tako prije zadnjeg kola osigurali 1. mjesto HJBL-e Jug i direktni plasman u polufinale doigravanja Hrvatske juniorske boćarske lige. Mladi boćari Splitsko-dalmatinske županije bili su vodeći na tablici do ovoga kola, trebala im je pobjeda na svom boćalištu za osiguranje tog vodećeg mjesta na tablici, ali su momci Dubrovačko-neretvanske županije pokazali svoju kvalitetu i karakter, te na kraju zasluženo slavili. Utakmicu su otvorili vodstvom 5:3, od 3 tehničke discipline slavili su u brzinskom i štafetnom izbijanju, te na kraju pobjedom braće Batinić u paru i nerješenim rezultatom Matka Penda u krugu ostvarili pobjedu 12:10. Pobjedu i plasman u polufinale završnice PH ostvarili su: Stijepo Batinić, Luka Gašpar, Matko Pendo, Dario Dujmović, Karmelo Vučković, Marko Batinić, Marko Gašpar, Vjeko Haićman i Matej Vukanović pod vodstvom Markice Dodiga i Luka Hendića. U drugoj utakmici ovog kola juniori Šibensko-kninske županije pobjedili su juniore boćarskog centra Sinj, pa će se u utakmici posljednjeg kola u Sinju između boćarskog centra Sinj i ekipe Splitsko-dalmatinske županije odrediti tko će od ove dvije ekipe u doigravanja za prvaka Hrvatske krenuti sa pozicije 2, a tko sa pozicije 3 na Jugu. U posljednjem kolu najmlađim boćarima DNŽ u goste dolaze vršnjaci iz škole boćanja Donat-Zadar.

Rezultati 9. kola:

BS SPL.-DAL. ŽUP. – BS DUB.-NER. ŽUP.  10:12

BS ŠIB.-KNI. ŽUP. – BC SINJ.  14:8

ŠB DONAT-Zadar – slobodan

Poredak: 1. BS DNŽ 16 bodova, 2. BS SDŽ 13, 3. BC SINJ 12, 4. BS ŠKŽ 9, 5. ŠB DONAT-Zadar 3 boda.

Raspored 10. kola igra se 24.03.2019. u 12,00 sati:

BC SINJ – BS SPL.-DAL. ŽUP.

BS DUB.-NER. ŽUP. – ŠB DONAT-Zadar

BS ŠIB.-KNI. ŽUP. – slobodan

IZVJEŠĆE SA UTAKMICE 9. KOLA: BS SDŽ – BS DNŽ  10:12

Boćarska dvorana u Bastu. Sudac: Darko Grančić (Imotski).

Pojedinac: Luka Jozipović – Stijepo Batinić  9:9 (1:1)

Par: Jadran Grančić, Frane Pivčević (Toni Kragić) – Dario Dujmović, Karmelo Vučković  12:6 (2:0)

Par: Bepo Ivičević, Matija Jakir – Matko Pendo, Marko Batinić 4:9 (0:2)

Krug: Duje Pirić – Luka Gašpar  10:21 (0:2)

Brzinsko: Frane Pivčević – Luka Gašpar  6:36 (0:2)

Precizno: Duje Pirić – Stijepo Batinić 22:11 (2:0)

Štafetno: Luka Jozipović, Jadran Grančić – Matko Pendo, Dario Dujmović 19:28 (0:2)

Pojedinac: Duje Pirić – Luka Gašpar  11:5 (2:0)

Par krug: Jadran Grančić, Bepo Ivčević – Karmelo Vučković, Dario Dujmović (Vjeko Haićman) 19:8 (2:0)

Par: Matija Jakir, Toni Kragić – Marko Batinić, Stijepo Batinić  5:11 (0:2)

Krug: Luka Jozipović – Matko Pendo  16:16 (1:1)

Voditelji: Ivo Topić (BS SDŽ), Markica Dodig (BS DNŽ).