IZDVAJAMO Odgoj i obrazovanje

„Amor u knjižnici“

Čitanje naljepših ljubavnih pjesama održalo se na Valentinovo 14. veljače u Čitaonici Narodne knjižnice Grad. Knjižnice su raspisale 1. Natječaj za izbor najljepše ljubavne pjesme pod nazivom „Amor u knjižnici“ u dvije kategorije: za učenike osnovnih škola od petoga do osmoga  razreda i za učenike srednjih škola.

Prosudbeno povjerenstvo kojeg su činili akademik Luko PaljetakTajana Martić, profesorica hrvatskoga jezika i Renata Zlatković, dipl. knjižničarka i književnica je od zaprimljenih radova izabralo tri najljepše ljubavne pjesme u obje kategorije.  Zaprimljeno je 19 radova iz osnovnih škola, a svim učenicima prijavljenim na natječaj dodijeljene su zahvalnice.

Osnovnu školu Župa dubrovačka predstavljali su učenici 6. c razreda Mihael Miloslavić s pjesmom Ljubav na prvi pogled, Andrija Miloslavić s pjesmom Ljubav dođe i prođe i Matija Miladin s pjesmom Amor u knjižnici.

Njihove pjesme možete pročitati na stranicama škole.