IZDVAJAMO Sport

Boćanje: Neriješeno u derbiju sa splićanima

Juniorska ekipa Dubrovačko-neretvanske županije u 4. kolu u boćarskoj dvorani u Metkoviću odigrala je neriješeno utakmicu s vršnjacima iz Splitsko-dalmatinske županije. I prije početka utakmice znalo se da će biti neizvjesno do samog kraja i tako je stvarno i bilo. Luka Gašpar je ponovno pokazao svoju klasu uvjerljivo slaveći u sve 3 svoje discipline. Svog kolegu iz juniorske reprezentacije Duju Pirića pobjedio je i u krugu i u pojedincu, dok je u brzincu ostvario izvanredan rezultat pogodivši 40 boća iz 46 izbačaja. Nakon prvih igara bilo je izjednačeno 4:4, u gumama juniori naše županije dobijaju brzinsko i štafetu, a gosti precizno, u zadnjim disciplinama slave u dvije, domaći u jednoj dok krug završava neriješeno, pa tako na kraju i cijela utakmica bez pobjednika, što je ukupno gledajući najrealniji rezultat. Gosti iz Splitsko-dalmatinske županije u svojim redovima osim Duje Pirića imaju još dvoje reprezentativaca, Riu Vojković članicu ženske reprezentacije Hrvatske i Luku Jozipovića. Juniori Dubrovačko-neretvanske županije ovim nerješenim rezultatom ostaju na vrhu tablice kao jedina neporažena ekipa u dosadašnjem tijeku prvenstva. U sljedećem kolu slijedi gostovanje u Zadru.

Rezultati 4. kola:

BC SINJ – BS ŠKŽ  18:4

BS DNŽ – BS SDŽ  11:11

ŠB DONAT-Zadar – slobodan

 

Poredak:

1. BS Dubrovačko-neretvanske županije 7 bodova,

2. BC Sinj 6, 3. BC Splitsko-dalmatinske županije 4,

4. ŠB Donat-Zadar 3, 5. BS Šibensko-kninske županije 3 boda.

Raspored 5. kola igra se 20.01.2019.:

BS SDŽ – BC SINJ

ŠB DONAT-Zadar – BS DNŽ

BS ŠKŽ – slobodan

IZVJEŠĆE SA UTAKMICE 4. KOLA:

BS DNŽ – BS SDŽ  11:11

Boćarska dvorana u Metkoviću. Suci: Velimir Galov (Metković) i Mario Gašpar (Ploče).

Pojedinac: Matko Pendo – Luka Jozipović  8:13 (0:2)

Par: Marko Batinić, Luka Bevanda – Jadran Grančić, Frane Pivčević (Matija Jakir)  13:6 (2:0)

Par: Dario Dujmović, Stijepo Batinić (Karmelo Vučković) – Ria Vojković, Bepo Ivčević 9:10 (0:2)

Krug: Luka Gašpar – Duje Pirić  24:20 (2:0)

Brzinsko: Luka Gašpar – Jadran Grančić  40:18 (2:0)

Precizno: Stijepo Batinić – Duje Pirić 4:16 (0:2)

Štafetno: Luka Bevanda, Matko Pendo – Luka Jozipović, Ria Vojković  35:28 (2:0)

Pojedinac: Luka Gašpar – Duje Pirić  13:4 (2:0)

Par: Stijepo Batinić, Marko Gašpar – Bepo Ivčević, Matija Jakir (Toni Kragić) 5:6 (0:2)

Krug u paru: Luka Bevanda, Dario Dujmović (Karmelo Vučković) – Ria Vojković, Jadran Grančić  18:21 (0:2)

Krug: Matko Pendo – Luka Jozipović  20:20 (1:1)

Voditelji: Markica Dodig (BS DNŽ), Ivo Topić (BS SDŽ).