Aktualno IZDVAJAMO Odgoj i obrazovanje

Večer matematike u Dječjem vrtiću Župa dubrovačka

Dana 05. prosinca 2018. održana je Večer matematike u Dječjem vrtiću Župa dubrovačka. Hrvatsko matematičko društvo je osnivač navedenog projekta koji se provodi na razini države s ciljem poticanja izgradnje pozitivnog stava prema matematici kod djece, kroz niz interaktivnih radionica. Zadovoljstvo nam je istaknuti da je u Večeri matematike u Župskom vrtiću sudjelovalo 60-ak roditelja s djecom. Zajednički su rješavali matematičke zadatke raspoređene u 12 različitih centara.

Kako su roditelji u povratnim informacijama naglasili da im se Večer matematike čini kao „Večer igranja“ zbog ugodne atmosfere i zabavnih matematičkih zadataka, znamo da smo uspjeli postići cilj Večeri te da su se roditelji i djeca prisjetili često zaboravljene, zabavne strane matematike.

Upravo zbog navedenog motivirani smo i sljedeće godine organizirati Večer matematike te se nadamo i veselimo budućoj suradnji i druženju s roditeljima i djecom, poručuju iz Dječjeg vrtića Župa dubrovačka.