Aktualno

Malo juga, malo radova na cestama

REPUBLIKA HRVATSKA
DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE
PODRUČNI URED ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE DUBROVNIK
Županijski centar 112 Dubrovnik

Br. 55/2018
Dubrovnik, 03.05.2018.g.

DNEVNO IZVJEŠĆE
ZA PODRUČJE DUBROVAČKO NERETVANSKE ŽUPANIJE
od 08:00 sati 02.05.2018. g. do 08:00 sati 03.05.2018. g.

Sukladno informacijama koje smo zaprimili i koje su nam dostupne, dostavljamo vam dnevno izviješće o posebno izdvojenim događajima za područje Dubrovačko-neretvanske županije za protekla 24 sata i to kako slijedi:

 Dana 02.05.2018. godine u 12:44 sati ŽC 112 Dubrovnik zaprimio je dojavu o prometnoj nesreći na Putu od Republike u Dubrovniku. Prema dojavi u ovoj nesreći jedno je vozilo sletjelo s ceste, prevrnulo se na krov te se pojavio dim iz vozila.
ŽC 112 Dubrovnik odmah je izvijestio JVP Dubrovačke vatrogasce, HMP,
policiju i Tehnogradnju.

METEOROLOŠKE PRILKE:

Upozorenje
Mjestimice nevere. Mjestimični udari SE i NE vjetra 35-45 čvorova. More prema kraju dana ponegdje 5.
Stanje
Ciklona nad Tirenskim morem pruža dolinu nad Jadran.
Vremenska prognoza za Jadran za prvih 12 sati
Pretežno jugoistočni vjetar, mjestimice sjeverni i sjeveroistočni, uglavnom na sjevernom Jadranu i uz obalu, jačat će na 12-26, na otvorenom moru do 30 čvorova. More 3-4, prema kraju dana na otvorenom ponegdje 5. Vidljivost 10-20 km. Promjenljivo do pretežno oblačno, mjestimice kiša, pljuskovi i grmljavina.
Vremenska prognoza za daljnjih 12 sati
Promjenljivo do pretežno oblačno, mjestimice kiša, pljuskovi i grmljavina. Umjereno do vrlo jako jugo, uz obalu mjestimice istočni vjetar, na sjevernom Jadranu i bura. More umjereno valovito i valovito, na otvorenom mjestimice jače valovito.

STANJE I TENDENCIJA VODOSTAJA: uredno

PROMET:

CESTOVNI:
Vozi se uz privremenu regulaciju prometa semaforima (naizmjence) na dionicama Jadranske magistrale (DC8):
od 7 do 17 sati u mjestu Doli;
od 7 do 17 na Jadranskoj magistrali (DC8) na uređenju raskrižja Banja i Majkovi u mjestu Slano promet će biti reguliran privremenom prometnom signalizacijom uz upotrebu semafora. Predviđeno trajanje radova je 120 dana.

– zbog radova od 02. do 09.5. na području Nuncijate (Jadranska magistrala) vozit će se uz regulaciju semaforima.

-zbog građevinskog miniranja u zoni zračne luke Dubrovnik, do 04. svibnja, od 15:00 do 18:00 sati povremeno će se, na 10 minuta, prekidati promet na Jadranskoj magistrali (DC8).

-do 1. srpnja 2018. godine za sav promet bit će zatvoren granični prijelaz Vitaljina, zbog radova. Moguće je koristiti granični prijelaz Karasovići.

POMORSKI: uredan

VODITELJ DEŽURNE SMJENE
Željko Žderić