Aktualno

PROLJETNI ILI REDOVITI ČISTUNAC Mijenjate li dovoljno često ove stvari u kući?

vo koliki je “rok upotrebe” određenih stvari, odnosno nakon koliko vremena ih trebate zamijeniti jer skupljaju bakterije.

Četkica za zube

Sigurni smo da znate koliko je važna dentalna higijena i redovito pranje zubi. Ali, ne samo da treba redovito mijenjati četkicu za zube da biste ih mogli dobro operati, nego biste je trebali baciti i ako ste nedavno bili bolesni.

  “Trebali biste mijenjati četkicu ili glavu električne četkice za zube svaka tri mjeseca. A ako primijetite da propada, i ranije”, kaže stomatolog dr. Ben Atkins zaNetmums.

Djeca nisu tako pažljiva kao odrasli kada peru zube, možda malo više pritišću, možda im je ispao koji mliječni zub i tako brže unište četkicu za zube, pa bi njihove četkice možda trebalo mijenjati i na manje od tri mjeseca.

Četka za kosu / češalj

Svakodnevnim češljanjem na četki za kosu zadržavaju se se razne bakterije koje “pokupite” kosom dok ste vani.

Više pročitajte OVDJE