Aktualno Sport

Auto klub ŽD na stazi kraj Poreča

Članovi AKŽD okušali su svoju sreću na stazi u Taru kraj Poreča. Prvi put su se natjecali na toj stazi i nije im se pokazala sretnom. Maro Barović nastupio je sa već legendarnim FIĆOM ali je morao odustati u prvoj vožnji radi puknuća poluosovine. Deni Kmetović je također imao puno pehova sa svojim Yugom. U dvije od tri bodovne vožnje imao je loš rezultat jer je stizao vozača na stazi pa je morao ponavljati. U prvom ponavljanju pukla mu je sajla od kvačila a u drugoj je izletio sa staze te nije mogao nadoknaditi zaostatak. Nikola Lubura vozio je Seat Ibizu i  završio je 5. u klasi 6.

Nije sve tako crno pokupljeni su neki bodovi za klub koji će dobro doći na kraju sezone. Na sljedeću trku idu u nešto većem broju pa očekuju i bolji rezultat rekao na nam je Maro Barović.

Ova trka se bodovala za prvenstvo Hrvatske.Vozile su se 3 bodovne vožnje po 3 kruga, ukupno 59 vozača, od čega ih je završilo 44 a najbolji je bio Dejan Kopajtić iz Rijeke.

Slike MIA ŽUDIĆ