-E, odlučila sam da NEĆU jesti slatko!
-Odlučio sam da ću prestati pušiti, pa da vidim hoću li izdržati.
-Ma, ja ti u korizmi neću izlaziti ni piti alkohol.
Samo su neki od planova koje čovjek namjerava raditi i većinom provodi kroz 40 dana korizme.
No, je li bit korizme ne pojesti jednu veliku najdražu čokoladu i odbiti svaki put slatki desert koji mami nevjerojatno i tako ajmo reći “isklesati liniju”? Ili je pak bit 40 dana prestati pušti, pa se vratiti starom tretmanu od 2x kutije cigareta dnevno?
Ovi gore primjeri koji su navedeni mogu se primjenjivati i u ostalih 365 dana u godini.
Simbolika i bit korizme je žrtva, ali na neki malo drugačiji i puno teži način u današnje vrijeme. Bit je pokušati i nastojati mijenjati vlastito ponašanje. Žrtvovati se i odbaciti svoje loše mane, koje ga čine manje čovjekom. Živjeti i nakon tih korizmenih dana za dobro i pozitivno te pomoći svima koji su u potrebi. Koji padaju na svojim životnim putevima, pruži im ruku i pomozi ponovno stati na noge. Ne puštaj im ruku i nastavi pomagati ako vidiš da im na njihovom životnom putu klecaju koljena. Veliki broj humanitarnih djela se napravilo zadnjih mjeseci, i to je jedna prelijepa gesta u kojoj je ogroman broj naših ljudi sudjelovalo. Odrasli su svojim primjerima humanosti isklesali mlade koji dišu za humanitarne akcije potrebitima i daju u tome svoj maksimum. Neka se dobra djela nastave! Neka današnji post bude početak odricanja za svakog čovjeka, te da sve naše loše mane eliminiramo što dalje od dobrote i ljudskosti koju nosimo u našim srcima. Neka mirisi današnjih objeda i večera zbliže i okupe naše obitelji, i neka ih obgrle čvrsto zagrljajem čiste neizmjerne dobrote i poniznosti.
“Spomeni se, čovječe, da si prah i da ćeš se u prah i pretvoriti!”










