Aktualno IZDVAJAMO

SVEČANOM SJEDNICOM OPĆINSKOG VIJEĆA OBILJEŽEN DAN OPĆINE I 31. GODIŠNJICA OSLOBOĐENJA ŽUPE DUBROVAČKE

Prigodom proslave Dana Općine i 31. godišnjice oslobođenja Župe dubrovačke danas je održana svečana sjednica Općinskog vijeća u velikoj vijećnici zgrade općine u Srebrenom. Na samom početku sjednice općinski načelnik Silvio Nardelli prigodno se obratio nazočnima istaknuvši važnost osiguravanja kvalitetnih i dobrih uvjeta za djecu u vrtićima, školama i sportu. Iako je predstavio niz projekata koje Općina provodi, Nardelli je naglasio da su svi ti projekti manje važni i bezvrijedni ako se ne posveti pozornost djeci, koja predstavljaju budućnost. Okupljenima su se obratili i načelnik susjedne općine Konavle Božo Lasić, gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković, župan Nikola Dobroslavić te dubrovački biskup mons. Roko Glasnović.

Uoči svečane sjednice članovi Udruga proizašlih iz Domovinskog rata i predstavnici Općine položili su vijence na Spomen obilježje u Mandaljeni, a u crkvi Sv. Marije Magdalene služena je Sveta misa za poginule u Domovinskom ratu.