Aktualno IZDVAJAMO

Članovi KUD-a ‘Marko Marojica’ odali počast Vukovaru

arhiva FB KUD Marko Marojica
Članovi KUD-a ‘Marko Marojica’ jučer su odali počast gradu heroju citirajući Sinišu Glavaševića.
Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac – netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema?
Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa. Morate iznova graditi. Prvo svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti.
A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe.
Grad – to ste vi, napisali su na svom Facebooku citirajući  Sinišu Glavaševića.