Aktualno IZDVAJAMO

BRONČANA ‘ŽUPKA’ Svečano otkrivanje skulpture na šetnici u Srebrenom FOTO

U prekrasnom ambijentu na šetnici u Srebrenom kod Crkvice Presvetog Srca Isusova jutros je otkrivena skulptura Župke, prepoznatljiv simbol Župe dubrovačke i mukotrpnog rada na zemlji.

-Skulptura ‘Župke’ sa svom svojom simbolikom najava je za obilježavanje velike obljetnice 100 godina organiziranog turizma u Župi dubrovačkoj, kazala je Anamarija Kusalo, direktorica Turističke zajednice Općine.

Naime, prošle godine bilo je planirano obilježiti  veliku obljetnicu 100 godina organiziranog turizma u Župi dubrovačkoj sa više prigodnih manifestacija. Nažalost, pandemija uzrokovana virusom Covid 19 onemogućila je tu realizaciju . Ipak, usprkos nastaloj situaciji, nije se odustalo od već započetog projekta postavljanja skulpture „Župka“ kao jednog od simbola naše Općine u prirodnoj veličini, slivenoj u bronci.

Svečano otkrivanje skulpture ‘Župka’ umjetnika Petra Dolića, uveličao je nastup Kulturno umjetničkog društva Marko Marojica.