Aktualno IZDVAJAMO

HUMANITARNA AKCIJA Župski školarci pružili ‘Ruku prijateljstva’ vršnjacima iz Gline

OŠ Župa dubrovačka uključila se s humanitarnom akcijom pod nazivom Ruka prijateljstva u pomoć gradu Glini koja je pogođena potresom u prosincu prošle godine.  Akcija je pokrenuta s ciljem povezivanja učenika OŠ Župa dubrovačka s učenicima OŠ Glina kako bismo im pružili iskrenu i prijateljsku podršku u teškim vremenima. U kontaktu s kolegama iz OŠ Glina župski su učitelji predložili svojim učenicima pisanje poruka podrške i slanje poklona vršnjacima. Akcija je osmišljena tako da je svaki razred naše škole preuzeo jedan od razreda iz Osnovne škole Glina te je svaki učenik dobio ime svog vršnjaka kojemu je poslao pismo podrške i simboličan poklon slatkiša, školskog pribora i kozmetike kako bi razveselili svoje vršnjake.  Naši učenici i njihovi roditelji spremno su podržali akciju i s puno pažnje pripremili svoja pisma i poklone. Nadamo se da će se ova akcija pretvoriti u lijepe kontakte i prijateljstva vršnjaka s Banije i naših malih Župljana! -poručuju iz OŠ Župa dubrovačka.

-Zahvaljujemo i našoj Općini koja je spremno riješila pitanje prijevoza paketa do Gline!

Veliko hvala roditeljima, učenicima i djelatnicima škole na volji, trudu i nesebičnosti!

Najljepše priče počinju često suzama, ali mogu se pretvoriti u osmijeh kad se ljudska srca  pokrenu  za drugoga!