Aktualno IZDVAJAMO

Završena humanitarna akcija na Kantulama ŽUPA POKAZALA VELIKO SRCE/Foto

Župa je još jednom pokazala veliko srce i spremnost na pomoć kada je to potrebno. Tijekom dva dana u staroj školi na Kantulama prikupljena je velika donacija za stanovništvo Sisačko-moslavačke županije koja je najviše pogođena katastrofalnim potresom. Inicijatori prikupljanja pomoći u staroj školi su Civilna udruga mještana Župe, te Mladež HDZ-a i Zajednica žena Katarina Zrinski Župe dubrovačke, ali ubrzo su im se priključili brojni volonteri spremni pružiti ruku pomoći.  Akcija prikupljanja raznih potrepština odvijala se na više lokacija u Župi, a sudjelovale su brojne udruge, organizacije i ljudi dobre volje. Tako je Nogometni klub Župa dubrovačka  skupljao pomoć u svojim prostorima u Čibači, Mjesni odbor Donji Brgat u domu na Donjem Brgatu, udruga Plat u Platu. Također, brojni Župljani su pošli dobrovoljno pomoći u Petrinju i okolna mjesta.

 

BRAVO ŽUPA!