Aktualno IZDVAJAMO

Planule karte za predavanje „Tajne stare kuće u Beterini“, predbilježite se za novi termin

Ovog vikenda na taraci ljetnikovca Bettera u Mlinima održat će se predavanje pod nazivom „Tajne stare kuće u Beterini“.

Događaj organiziraju Općina Župa dubrovačka, TZO Župa dubrovačka i Dubrovnik Riviera Hotels. Riječ je o predstavljanju zanimljivog povijesnog lokaliteta te promociji knjige „Treći ključ“ autora Vedrana Mezeija.

Organizatori naglašavaju da su već prvog dana karte za oba događaja podijeljene te da zbog velikog interesa razmišljaju o još jednom datumu promocije. Upravo zbog toga iz Turističke zajednice Župa dubrovačka pozivaju sve zainteresirane da im se jave u njihov ured na adresu Šetalište dr. Franja Tuđmana 7, Mlini, ili telefonski (020/486-254) kako bi se napravile predbilježbe za mogući novi termin.

A za sve one koji imaju karte evo i nekoliko korisnih informacija.

Na predavanju sudjeluju:
Ivan Viđen, povjesničar umjetnosti
Vedran Mezei, autor knjige
Katarina Barović, voditeljica programa
Glazbeni program: Lingua Franca
Kušnja vina vinarije Crvik

 

O KNJIZI: Roman “Treći ključ” usporedno prati dvije radnje i obje su vezane za Grad i Župu dubrovačku. Veliki dio radnje odvija se u Mlinima, s posebnim naglaskom na ljetnikovac Bettera pa je tako u knjizi predstavljen povijesni prikaz ovog zapostavljenog ladanjskog zdanja.
U povijesnom dijelu romana glavni likovi su svjedoci najtragičnijeg događaja u povijesti Dubrovačke Republike – „Velike trešnje“ iz 1667. godine, dok suvremeni dio donosi priču o dvoje mladih ljudi koji kroz svoju kratku ljetnu avanturu otkrivaju zanimljivosti iz dubrovačke povijesti.
Knjiga će na promociji biti dostupna po promotivnoj cijeni od 100kn.
Za sve posjetitelje koji dolaze automobilom otvoren je parking hotela Astarea. Od parkinga do ljetnikovca Bettera najjednostavnije je doći pješačkom stazom iza depadansa Studenac te nastaviti gornjim putem do „stare kuće“ (kada dođete u Beterinu nemojte silaziti prvim skalama prema plaži jer je s te strane put do ljetnikovca u lošem stanju).
Predviđeno je da službeni dio programa bude gotov prije noći, ali svakako preporučamo slojevitu odjeću i udobnu obuću.
Događaj je na otvorenom i broj posjetitelja je ograničen na manje od pedeset ljudi pa za vrijeme predavanja nije obavezno nošenje zaštitnih maski za lice. Ipak, svakako ih preporučamo starijim osobama kao i osobama slabijeg zdravstvenog stanja – poručuju organizatori.