Aktualno Obavijesti

DA SE NE ZABORAVI Otkrivene ploče u Platu i na Brgatu u spomen na obranu Župe FOTO

Prvog dana listopada 1991. godine, točno u 6,00 sati ujutro počela je srpsko-crnogorska agresija na krajnji jug Hrvatske . Pripadnici tzv. Jugoslavenske narodne armije uz pomoć rezervista iz Crne Gore i istočne Hercegovine napali su dubrovačko područje s kopna, mora i zraka.

Nakon 29 godina, u spomen na obranu Župe dubrovačke od srbocrnogorske agresije, Općina Župa dubrovačka uz suradnju s udrugama proizašlih iz Domovinskog rata postavila je ploče na Gornjem Brgatu te Dubokoj Ljutoj u Platu.

– Upravo s te dvije strane krenula  je agresija na Župu dubrovačku. Želimo da ove ploče budu trajni podsjetnik budućim generacijama na teška stradanja u vrijeme Domovinskog rata – rekao je Silvio Nardelli, načelnik Općine Župa dubrovačka.

Predstavnici općine i udruga proisteklih iz Domovinskog rata te vojni zapovjednici koji su sudjelovali u obrani nazočili su otkrivanju spomen ploča uz molitvu i blagoslov don Miljenka Babaića, župnika župe sv. Ilara u Mlinima.