Aktualno IZDVAJAMO

113 – Novi pozivni centar za sva pitanja vezana uz koronavirus

Novi pozivni centar na temu koronavirusa, s brojem 113, od danas počinje s radom.

Građanima će od 7 do 22 sata svaki dan na upite odgovarati epidemiolozi i drugi stručnjaci.

Nacionalni stožer civlne zaštite na redovnoj konferenciji za medije u srijedu je objavio da je broj zaraženih koronavirusom u Hrvatskoj povećan za 12, sada je ukupno 81 osoba zaražena.

‘Napravljeno je 1205 testiranja. Epidemiološka situacija u Europi nije dobra – u Italiji je povećanje na dnevnoj bazi od 3526 bolesnika i 345 umrlih, u Francuskoj je 1970 bolesnika više, u Njemačkoj 2095, u Španjolskoj je 1884 bolesnika’, kazao je ministar zdravstva Vili Beroš, a prenosi N1.

Uz četvero liječnika na Rebru za koje je tijekom utorka potvrđena zaraza koronavirusom, Krunoslav Capak iz HZJZ-a potvrdio je da su još četvero liječnika pozitivni na koronavirus. Capak nije mogao reći više o novozaraženima, iz kojih gradova dolaze i gdje su hospitalizirani. Više će se znati poslijepodne.

Procedura oko sumnje na koronavirus ako netko ima temperaturu ili sumnja da je zaražen mora se obratiti ili svom liječniku ili na telefone epidemiološke službe, stare ili nove, ili na broj 113 koju je novooformljen.